Popísané gély poskytujú jednovrstvové krytie 90 % - 100 % aj napriek neónovej úprave. Takéto farby majú vysokú molekulovú hmotnosť, čo často ovplyvňuje ich pigmentáciu. V prípade tepien to nie je problém. nanesením a biele alebo svetlé pozadie pod nimi. S tmavým pozadím sa oplatí pridať biely prípravok k danému neónu z krabice. Na konci stylingu nemusíme nanášať vrchný náter, pretože tepny nemajú disperziu.
Ďalšími dôležitými vlastnosťami sú nedostatok vyrovnávania, nízka viskozita, krémová a pomerne hustá konzistencia. Vďaka nim sa tepny neprelievajú po nechtovej platničke a pri aplikácii sa ľahko strhávajú z kefiek. Popísané vlastnosti gélov majú vplyv na skrátenie doby stylingu a poskytujú komfort klientovi aj stylistovi.

Doplnkové produkty:
ombre kit, všetky štetce Slowianka Nail Trends, Brush Cleaner, Base Gel
-Brush Cleaner je nevyhnutný prípravok na výrobu tepien. Používa sa na čistenie pracovných nástrojov (všetky štetce, ombre hubky značky Slowianka Nail Trends). Mali by sa ním aj mierne namočiť, čo sa prejaví v pružnosti špongia/kefa.

- Pracujeme na zdobení tenkou vrstvou gélu, pričom robíme pohyby štetcom, pozdĺž štetín. Pri technike tenkých čiar sa oplatí namočiť štetec Brush Cleanerom viac, aby bolo umenie tekutejšie. Stylista by sa mal postarať aj o matný povrch pod dekoráciou, môže:
1. matovať platňu leštiacim blokom 260/260, príp
2. naneste Velvet Top Coat na každý typ základného náteru a vytvrdzujte ho v lampe 90 sekúnd.

-Po tejto fáze by mala byť celá dekorácia vytvrdená 30 - 90 sekúnd v LED lampe. Pri nechtoch vystavených mechanickému poškodeniu je bezpodmienečne nutné naniesť vrchný lak. V iných prípadoch to nie je potrebné.

Ku každému stylingu však pristupujeme s individuálnym prístupom.
Neon Raspberry. Je to klasická a krásna intenzívna malinová červená. Vďaka nemu budú vyrobené dekorácie elegantné, výrazné a budú sa hodiť k avantgardným aj každodenným štylizáciám.
Di-hema Trimethylhexyl, Hema, Hydroxycyclohexyl, Pigments.